parafia ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28. 04. 2019.

 

 

  

  1. Rozpoczynamy w dniu dzisiejszym 75-ty Tydzień Miłosierdzia. Składka przeznaczona jest na potrzeby Caritas. Bóg zapłać za ofiary.

Serdecznie zapraszam na koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:30 zamiast nieszporów. Po niej ostatnia w dniu dzisiejszym Msza św.

  1. W poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17:30. Msze św. w maju o godz. 18:00.

W czwartek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty z racji I-go piątku m-ca od godz. 16:30.

W piątek Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. tak jak w niedziele.

Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8:30. Proszę ich zgłaszać w zakrystii.

W sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa, strażaków i hutników.

  1. W przyszła niedzielę I-szą m-ca po Mszach św. przed południem adoracja Najśw. Sakramentu. Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych Róż kobiet i mężczyzn. Po sumie procesja wokół kościoła. O godz. 9:00 procesja Św. Stanisława B.M. z Wawelu na Skałkę w Krakowie

  2. Bóg zapłać tym parafianom którzy w minionym tygodniu z wyznaczonego rejonu złożyli ofiary na kwiaty i środki czystości dla naszego kościoła.

  3. Gorąco zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, korzystania z biblioteki parafialnej i odwiedzania strony internetowej naszej parafii.

  4. W rozpoczynającym się nowym tygodniu wszystkim parafianom oraz mieszkańcom życzę Bożego błog. wielu łask i opieki Matki Bożej a solenizantom wstawiennictwa św. patronów i dużo zdrowia.

SZCZĘŚĆ BOŻE