foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

NASI PRZYJACIELE

PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

" SWOJSKIE KLIMATY "

FUNDACJA "POMOC POLAKOM DONBASU"

https://krzywaczka.pl

Najnowsze zdjęcia

S.G. "Swojskie Klimaty"

Zarejestruj & Zaloguj

Witaj nieznajomy. Zapraszamy do zalogowania się na naszej stronie. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami a Ty uzyskasz dostęp do wszystkich udostępnionych materiałów.

Dziękujemy. Administratorzy

Historia strony

Gościmy

Odwiedza nas 246 gości oraz 0 użytkowników.

Swojskie Klimaty Bochnia 2018 - 18Wycieczka do Bochni
/usunięto usterkę galerii

W ostatnią sobotę listopada w ramach projektu „ 60 na 60” udaliśmy się do kopalni soli w Bochni. W Gdowie był mały przystanek i ” spotkanie z młodym wikariuszem Karolem Wojtyłą” podążającym do Niegowici.

A potem była już Kopalnia Soli w Bochni, ze szczególną atrakcją czyli Ekspozycją Multimedialną , dzięki której wędrując solnymi korytarzami poznawaliśmy historię wydobycia soli, trud górniczej pracy a także historię Polski. W Kaplicy św. Kingi podziwialiśmy ołtarz papieski, przy którym mszę w Starym Sączu odprawiał Papież Jan Paweł II. Wiąże się z tym ciekawostka, bo ołtarz podpierały bloki soli, które w Starym Sączu na powierzchni zaczęły się pocić i topić. Tym sposobem w Starym Sączu znajduje się ołtarz z oryginalnym drewnem, zaś w Kopalni w Bochni ołtarz z oryginalnymi bryłami soli. Tym sposobem są dwa ołtarze papieskie! Zwiedzając W Kopalni zobaczyć można było piękne figury wykute z soli, wykonane przez górników w czasie przerw w pracy i urlopów . Był również przejazd kolejką > Kuba> w podziemiach. W Bochni warta zobaczenia i zwiedzenia była również Bazylika św. Mikołaja.W drodze powrotnej krótki odpoczynek w zajeździe Szałas w Gdowie i tak skończyła się nasza wyprawa.

Niestety aby komentować musisz być zarejestrowany

Zanieczyszczenie

PILNE OGŁOSZENIE

Krzywaczka wazna wiadomość

*******************************

APEL TPS "KOWADŁO" 
Ocalmy Pamięć o naszych Przodkach"

*******************************
POSZUKUJEMY
GROBÓW LEGIONISTÓW 

 

Copyright © by szy_mcio ™ 2001 - 2020
STRONA KRZYWACZKI JEST STRONĄ PRYWATNĄ, NIEZALEŻNĄ OD ŻADNYCH INSTYTUCJI GMINNYCH CZY SPOŁECZNYCH
I NIE OTRZYMUJE OD TAKOWYCH ŻADNYCH DOTACJI FINANSOWYCH