foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

NASI PRZYJACIELE

PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

" SWOJSKIE KLIMATY "

FUNDACJA "POMOC POLAKOM DONBASU"

https://krzywaczka.pl

Najnowsze zdjęcia

S.G. "Swojskie Klimaty"

Zarejestruj & Zaloguj

Witaj nieznajomy. Zapraszamy do zalogowania się na naszej stronie. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami a Ty uzyskasz dostęp do wszystkich udostępnionych materiałów.

Dziękujemy. Administratorzy

Historia strony

Gościmy

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Krzywaczka wydarzenia

jp2 pamietamy

 

100 rocznica urodzin Jana Pawła II 


W setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II zamieszczamy

zdjęcia z wizyt ks. kardynała Karola Wojtyły na uroczystościach Matki Boskiej Jasnogórskiej w 1968r w naszej parafii jak i z przejazdu papieża Jana Pawła II przez Krzywaczkę w 2002 roku

. A że jest obecny w naszej pamięci także zdjęcia ołtarza i dekoracji z rożnych rocznic.


Zdjęcia z archiwum parafii udostępnione przez

ks. Proboszcza Z. Drobnego ,P. S. Stefan i rodziny Piątków

Zapraszamy do galerii 

Dąb Niepodległości 2018 - 16
7 października w naszej miejscowości z inicjatywy ks. Zbigniewa Drobnego został posadzony dąb upamiętniający 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości . W tej skromnej uroczystości jak w sztafecie pokoleń uczestniczyli najstarsi oraz najmłodsi mieszkańcy oraz przedstawiciele władz gminy , wsi i różnych organizacji min. Burmistrz Piotr Pułka, sekretarz Małgorzata Dziadkowiec, sołtys Janusz Starzec prezes SG Swojskie Klimaty Małgorzata Szafraniec, v-ce Fundacji Pomoc Polakom z Donbasu Jerzy Kozek. Dąb został przekazany przez szkółkę państwa Szewczyków.

Święto Jarzębiny 2018 - 18ŚWIĘTO JARZĘBINY 2018

W niedzielę 9 września 2018 r. po raz jedenasty w karczmie "POD KOGUTKIEM" w Krzywaczce obchodzono "Święto Jarzębiny". Były gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, występy artystyczne i stoiska oraz tradycyjnie konkursy nalewek i przetworów. Niedzielne popołudnie można było bardzo miło spędzić czas w doborowym towarzystwie ,dokonać zakupu regionalnych produktów, posmakować wypieków gospodyń, zobaczyć występy naszych rodzimych artystów. A dla tych którzy nie mogli uczestniczyć w tym święcie foto relacja w galerii. 

Dozynki Parafialne 2018 - 15DOŻYNKI PARAFIALNE 2018

W ostatnią niedzielę sierpnia w naszej miejscowości odbyły się Dożynki Parafialne. Ksiądz proboszcz Zbigniew Drobny odprawił uroczystą mszę świętą dziękczynną za plony na której został poświęcony wieniec dożynkowy przygotowany przez Stowarzyszenie Gospodyń-Swojskie Klimaty. Po mszy panie ze stowarzyszenia częstowały wszystkich przez siebie upieczonym wiejskim chlebem i ciastem drożdżowym. Uroczystość odbywała się przy rzęsistym deszczu co wpłynęło na jakość zdjęć.

Wieczornica Patriotyczna 2018 - 27Wieczornica patriotyczna

Wieczornica patriotyczna na 100-lecie odzyskania niepodległości została połączona z poświęceniem domu dla rodzin Polaków z Donbasu oraz mszą w intencji Ojczyzny. Mszę św. Odprawili proboszcz Krzywaczki Zbigniew Drobny, Leszek Kryża Dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie Episkopatu Polski ,

Opłatek 2018 - 01W pierwszą niedzielę nowego roku mieszkańcy naszej miejscowości spotkali się w świątecznie udekorowanej  sali OSP gdzie czekały na nich stoły, zastawione różnymi smakołykami przygotowanymi przez Stowarzyszenie Gospodyń-Swojskie Klimaty.
Spotkanie opłatkowe rozpoczęły  życzenia  składane przez : burmistrza Piotra Pułkę, dyrektor OPS Józefę Bernecką  oraz sołtysa Janusza Starca. Następnie uczniowie  naszej szkoły przedstawili jasełka  przeplatane  kolędami w wykonaniu chóru oraz  instrumentalistów, uczniów szkół    muzycznych.     Ks. proboszcz Zbigniew Drobny pobłogosławił opłatki i wszyscy podzielili się nimi, składając sobie życzenia. Po obiedzie został rozstrzygnięty konkurs na Doskonałe ciasto domowe,  wygrała Dorota Wilk,  drugie  miejsce  zajęła  Joannie Szafraniec, a trzecie  ex aequo  Małgorzata Szafraniec i Anna Oliwa. Orkiestra Dęta z Krzywaczki i Bęczarki popisowo i z przytupem wykonała kolędy .Wspólną biesiadę zakończyło  kolędowanie z  Wiktorią Charczenko  z Donbasu  o której można powiedzieć  że  już z Krzywaczki, dzielnie pomagali jej  panowie:  Zadora Stanisław i Paweł Leśniak oraz pozostali uczestnicy spotkania.

Zanieczyszczenie

Copyright © by szy_mcio ™ 2001 - 2020
STRONA KRZYWACZKI JEST STRONĄ PRYWATNĄ, NIEZALEŻNĄ OD ŻADNYCH INSTYTUCJI GMINNYCH CZY SPOŁECZNYCH
I NIE OTRZYMUJE OD TAKOWYCH ŻADNYCH DOTACJI FINANSOWYCH