NASI PRZYJACIELE

PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

" SWOJSKIE KLIMATY "

FUNDACJA "POMOC POLAKOM DONBASU"

Najnowsze zdjęcia

S.G. "Swojskie Klimaty"

Zarejestruj & Zaloguj

Witaj nieznajomy. Zapraszamy do zalogowania się na naszej stronie. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami a Ty uzyskasz dostęp do wszystkich udostępnionych materiałów.

Dziękujemy. Administratorzy

Historia strony

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.

Z historii Parafii

Z kart historii Parafii Trójcy Przenajświętszej w Krzywaczce

historia parafii 18

Historia Parafii Krzywaczka

Niestety nie zachowały się dokumenty pozwalające bliżej określić, kiedy dokładnie powstała parafia w Krzywaczce.

Jak głosi legenda to Święty Wojciech, gdy wędrował z Czech do Krakowa, w czasie podróży prowadził działalność misyjną, natrafiwszy na podatny grunt gdzie zasiane Słowo Boże miało przynieść obfity plon, założył parafię. Dla uczczenia tak ważnego wydarzenia pierwszy kościół nosił miano Świętego Wojciecha.

historia parafii 18Historia Parafii Krzywaczka
( Część 1 : Początki )