foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

NASI PRZYJACIELE

PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

" SWOJSKIE KLIMATY "

FUNDACJA "POMOC POLAKOM DONBASU"

https://krzywaczka.pl

Najnowsze zdjęcia

S.G. "Swojskie Klimaty"

Zarejestruj & Zaloguj

Witaj nieznajomy. Zapraszamy do zalogowania się na naszej stronie. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami a Ty uzyskasz dostęp do wszystkich udostępnionych materiałów.

Dziękujemy. Administratorzy

Historia strony

Gościmy

Odwiedza nas 210 gości oraz 0 użytkowników.

Stowarzyszenie "Swojskie Klimaty"

Swojskie Klimaty Bochnia 2018 - 18Wycieczka do Bochni
/usunięto usterkę galerii

W ostatnią sobotę listopada w ramach projektu „ 60 na 60” udaliśmy się do kopalni soli w Bochni. W Gdowie był mały przystanek i ” spotkanie z młodym wikariuszem Karolem Wojtyłą” podążającym do Niegowici.

Marsz Seniora 2018 - 25MARSZ SENIORA –RACIECHOWICE 2018


W kolorową, jesienną sobotę -13 października, panie ze Stowarzyszenia Gospodyń- Swojskie Klimaty wraz z innymi uczestnikami pomaszerowały z TKKF na spacer po gminie Raciechowice .Dzielnie pokonały najdłuższą trasę marszu z kijkami. W październikowym słońcu podziwiały zabytkowy drewniany kościół pw. św, Jakuba oraz przepiękne widoki na szczyty Beskidu Wyspowego. Później w doborowym towarzystwie brały udział w wielu ciekawych konkurencjach sportowych w plenerze a na koniec było wspólne biesiadowanie.

SK 60 na 60 Krynica 2018 - 02Aktywni Seniorzy
Sześćdziesiąt na Sześćdziesiąt

Kolejne działanie Stowarzyszenia BE-20 w ramach projektu dofinansowanego
ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych
na lata 2014-2020.
Grupa seniorów z Raciechowic, Wiśniowej i Krzywaczki, która uczestniczy w projekcie „Sześćdziesiąt na Sześćdziesiąt”, wzięła udział w wyjeździe do Krynicy Zdroju. Program wyjazdu był naprawdę bogaty i zapewnił jego uczestnikom wiele atrakcji.

SK Dni Sułkowic 2018 - 25Stowarzyszenie Gospodyń
" SWOJSKIE KLIMATY"
NA DNIACH SUŁKOWIC

Już od piątku panie ze stowarzyszenia przygotowywały ciasta, swojski chleb, kołacze, tradycyjnego strogonowa i inne przysmaki by w niedzielę zaprezentować je na stoisku w Sułkowicach. Najpierw jednak musiały zmierzyć się z parasolem który był źle ustawiony. Jak prezentowały się panie i stoisko oraz kogo gościły można zobaczyć w galerii.

60 na 60 2018 - 29Informujemy że Panie z naszego Stowarzyszenia biorą udział w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie "Beskidek", współfinansowanym ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.

Na pierwszych zajęciach spotkaliśmy się z Prawnikiem, przeszłyśmy szybki kurs samoobrony, oraz udzielania pierwszej pomocy. 

Fotorelacja z tego wydarzenia już w naszej galerii. 

Dzień Dziecka 2018 - 08Tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka Panie ze Stowarzyszenia Gospodyń przygotowały dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej słodki poczęstunek oraz lody .

Były życzenia i wspólne rozmowy, spotkanie przebiegło w miłej atmosferze czego dowodem są zdjęcia. 

A już jutro nasze Panie uczestniczące w bardzo nietypowych zajęciach :) 

KOŁO SENIORA 2017 - 16

KOŁO SENIORA  W KRZYWACZCE

Od października do grudnia seniorki z Krzywaczki uczestniczyły w programie Koło Seniora sfinansowanego przez OPS i gminę. W trakcie zajęć dekorowały świece, malowały na tkaninach, na szkle i płótnie, wykonywały biżuterię ,  lampiony ,  kartki świąteczne, uczestniczyły w warsztatach kulinarnych i wędrowały z kijkami. Spotkały się z pozostałymi uczestniczkami  programu  z całej  gminy  na Dniu Seniora w centrum kultury w Harbutowicach

ssk foto historyczne

 DOŻYNKI PARAFIALNE 2017

Dożynki Parafialne 2017 - 03Zgodnie z tradycją panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Swojskie Klimaty uwiły wieniec dożynkowy, który w ostatnią niedzielę sierpnia wraz z upieczonym przez nie chlebem został zaniesiony jako podziękowanie za tegoroczne plony do kościoła. Po mszy wszyscy zostali poczęstowani wiejskim chlebem i ciastem drożdżowym. Jak panie wspólnie wiły wieniec, piekły  chleb i ciasto oraz jak przebiegało poświęcenie wieńca i uroczystości w kościele można zobaczyć na zdjęciach.

 OPŁATEK 2017

Spotkanie Opłatkowe 2017 - 2215 stycznia 2017 r. już po raz kolejny mieszkańcy naszej miejscowości spotkali się na opłatku  zorganizowanym przez Burmistrz Gminy, Ośrodek Pomocy Społecznej w Sułkowicach oraz OSP, ZPO i Stowarzyszenie Gospodyń w Krzywaczce.

 Podczas otwarcia wystąpił powiatowy lekarz weterynarii Krzysztof Giza, który przekazał aktualne wiadomości nt. ptasiej grypy.

PILNE OGŁOSZENIE

Krzywaczka wazna wiadomość

*******************************

APEL TPS "KOWADŁO" 
Ocalmy Pamięć o naszych Przodkach"

*******************************
POSZUKUJEMY
GROBÓW LEGIONISTÓW 

 

Copyright © by szy_mcio ™ 2001 - 2019
STRONA KRZYWACZKI JEST STRONĄ PRYWATNĄ, NIEZALEŻNĄ OD ŻADNYCH INSTYTUCJI GMINNYCH CZY SPOŁECZNYCH
I NIE OTRZYMUJE OD TAKOWYCH ŻADNYCH DOTACJI FINANSOWYCH