foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

NASI PRZYJACIELE

PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

" SWOJSKIE KLIMATY "

FUNDACJA "POMOC POLAKOM DONBASU"

https://krzywaczka.pl

Ostatnio dodane zdjęcia

Zarejestruj & Zaloguj

Witaj nieznajomy. Zapraszamy do zalogowania się na naszej stronie. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami a Ty uzyskasz dostęp do wszystkich udostępnionych materiałów.

Dziękujemy. Administratorzy

Historia strony

20220502_161812received_1114697185775421 Wyjazd majówkowy młodzieży oazowej do Porąbki Uszewskiej 
 Galeria oraz Film z tego wydarzenia

"W poniedziałek 2 maja bieżącego roku nasza Wspólnota Oazowa wraz z Diakonem Mateuszem wybrała się na wycieczkę, którą zorganizował sam Diakon ze swoją rodziną.

Oazowicze wybrali się do nieznanego im dotąd miejsca- do Porąbki Uszewskiej. Na pierwszym przystanku w kapliczce Matki Bożej z Lourdes, na naszą młodzież, czekał ksiądz zwany katechetą oraz siostra zakonna. received_581457866731282received_357714146192041Oczywiście nieodzowną częścią stała się modlitwa, ale w miejscu tym została przytoczona również historia świętej Bernadetty, a także jej cud w Lourdes we Francji z 1858 roku. Kapliczka w Porąbce Uszewskiej została wzniesiona w 1917 roku na pamiątkę właśnie tego wydarzenia. Imituje ona wspomnianą już Matkę Bożą z Lourdes. Na koniec był czas na złożenie próśb i podziękowań, które zostały odczytane 04.05.2022 r.

Następnie Oazowicze z Diakonem pomknęli do miejsca, gdzie nasz Ksiądz spędza wolne chwile. W tej sielankowej przestrzeni na pewno zawsze mile odpoczywa. Każdy miał szansę podziwiać piękne krajobrazy, ten spokój i ta niebywała cisza pozwoliły się wszystkim zrelaksować. Młodzież miała szansę poznać całą, zresztą bardzo dużą, nietuzinkową rodzinę Księdza Mateusza. A jeśli początek maja, to przyszedł i czas na ognisko z prawdziwego zdarzenia. Naturalnie nie zabrakło też atrakcji i niespodzianek, każdy mógł wrócić do beztroskich czasów z dzieciństwa. Był także czas na wspólne tańce, śpiewy tudzież fotografie. W drodze powrotnej wszyscy odmówili Litanię Loretańską i odśpiewali Apel Jasnogórski.
Ta wspaniała wycieczka z niesamowitą atmosferą z najbardziej charyzmatyczną rodzinką Diakona zostanie na długo w pamięci Naszych Oazowiczów!"


Tekst opracowała jedna z Oazowiczek, Laura Szarzyńska
 

 Film z tego wydarzenia

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze.

Komentarz musi zostać zatwierdzony przez moderację zanim zostanie opublikowany.

Komentarze obsługiwane przez CComment

Copyright © by VIRTUALNA KRZYWACZKA  ™ 2001 - 2026
STRONA KRZYWACZKI JEST STRONĄ PRYWATNĄ PROWADZONĄ PRZEZ SZYMONA PIĄTKA  , NIEZALEŻNĄ OD ŻADNYCH INSTYTUCJI GMINNYCH CZY SPOŁECZNYCH
CO NIEWYKLUCZA JEJ WSPÓŁPRACY Z W/W INSTYTUCJAMI.
DOMENY: KRZYWACZKA.PL, KRZYWACZKA.COM.PL KRZYWACZKA.EU ORAZ SERWER OPŁACANE SĄ Z WŁASNYCH ZASOBÓW PIENIĘŻNYCH.

Zanieczyszczenie