foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

NASI PRZYJACIELE

PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

" SWOJSKIE KLIMATY "

FUNDACJA "POMOC POLAKOM DONBASU"

https://krzywaczka.pl

S.G. "Swojskie Klimaty"

Zarejestruj & Zaloguj

Witaj nieznajomy. Zapraszamy do zalogowania się na naszej stronie. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami a Ty uzyskasz dostęp do wszystkich udostępnionych materiałów.

Dziękujemy. Administratorzy

Historia strony

Gościmy

Odwiedza nas 248 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia ogłoszenia duszpasterskie 2023

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26 Maja 2024 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę parafia przeżywa uroczystości odpustowe ku czci Przenajświętszej Trójcy. Sumie odpustowej o godz. 11.00 z okazji 100-lecia konsekracji kościoła przewodniczy i słowo Boże głosi Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

W Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

Nabożeństwo majowe o 15.30. 

W związku ze 100-leciem konsekracji kościoła można nabyć pamiątkowe widokówki i magnesy przy stoliku wychodząc ze świątyni. Złożona ofiara niech będzie cegiełką na prace remontowe w kościele.


Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które w tygodniu odprawiamy o 17.30.

Poniedziałek mężczyzn św. Józefa zapraszamy na Mszę św. o 18.00, półgodzinna adoracja i spotkanie na plebanii. 

Wtorek – wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, biskupa.

Środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o 8.00, 11.00 i 14.00. Nie będzie Mszy św. o 16.00. Składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne.

Mszę św. prymicyjną o 14.00 odprawi ks. Marek Hołuj. Po Mszy św. procesja Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności dzieci I Komunijne, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców z dzwoneczkami, panów do niesienia baldachimu, panie ze Stowarzyszenia „Swojskie Klimaty” do niesienia feretronów, strażaków ze sztandarem, chór i orkiestrę.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz (przy kościele) – rodzice dzieci I Komunijnych, II ołtarz – mieszkańcy rejonu Dół, III ołtarz (przy szkole) – rodzice młodzieży bierzmowanej, IV ołtarz – mieszkańcy rejonu Brzezina. O zabezpieczenie całej trasy procesji zwracamy się z prośbą do naszych strażaków.

W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół kościoła o 17.30, natomiast w niedzielę 2 czerwca po Mszy św. o 11.00.

Piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie nabożeństw majowych.

Sobota – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Po Mszy wieczornej nabożeństwo różańcowe.

W przyszłą – I niedzielę miesiąca – zmianka tajemnic różańcowych – po Mszy św. o 8:00 Róże Kobiet i Mężczyzn, po Mszy św. o 11:00 Róża Rodzin.

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i troskę o wystrój naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na tacę, do skarbonek na kwiaty i środki czystości oraz wpłaty poprzez konto internetowe parafii.
  1. Solenizantom i przeżywającym jubileusze życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

Niestety aby komentować musisz być zarejestrowany

Copyright © by Virtualna Krzywaczka ™ 2001 - 2023
STRONA KRZYWACZKI JEST STRONĄ PRYWATNĄ, NIEZALEŻNĄ OD ŻADNYCH INSTYTUCJI GMINNYCH CZY SPOŁECZNYCH
CO NIEWYKLUCZA JEJ WSPÓŁPRACY Z W/W INSTYTUCJAMI. 
 

Zanieczyszczenie