foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

NASI PRZYJACIELE

PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

" SWOJSKIE KLIMATY "

FUNDACJA "POMOC POLAKOM DONBASU"

https://krzywaczka.pl

S.G. "Swojskie Klimaty"

Zarejestruj & Zaloguj

Witaj nieznajomy. Zapraszamy do zalogowania się na naszej stronie. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami a Ty uzyskasz dostęp do wszystkich udostępnionych materiałów.

Dziękujemy. Administratorzy

Historia strony

Gościmy

Odwiedza nas 186 gości oraz 0 użytkowników.

p>Parafia ogłoszenia duszpasterskie 2023

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

2 Kwietnia 2023 R.

1. Dziś Gorzkie Żale z ostatnim kazaniem pasyjnym o godz. 15.30. Składkę z tego nabożeństwa przeznaczamy na kwiaty do Bożego Grobu - Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary przez cały Wielki Post!
W związku z przypadającą dziś rocznicą śmierci św. Jana Pawła II zachęcam do modlitwy w godzinie 21:37 i zapalenia w oknach naszych domów świecy pamięci.
2. W Wielką Środę od godz. 9:00 udam się z odwiedzinami do chorych – gdyby były nowe osoby proszę zgłosić w zakrystii.

3. Kalendarz liturgiczny:

Wielki Czwartek – nie ma porannej Mszy świętej - Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Do czuwania na adoracji w Ciemnicy od godz. 21.00 do 22.00 zapraszam Kręgi Rodzin Domowego Kościoła.

Wielki Piątek - Adoracja w Ciemnicy od godz. 7.00. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa po drogach naszej parafii z niesieniem krzyża przez parafian – początek przy kościele. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, zakończy ją przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i rozpoczęcie Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego. Adoracja do godz. 24.00. Ofiary złożone przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. Naszych dzielnych strażaków serdecznie zapraszam do trzymania warty przy Grobie Pańskim. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wielka Sobota - Rozpoczęcie adoracji przy Bożym Grobie o godz. 7.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13:00 – Kościół zachęca, aby wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych zachować do Wigilii Paschalnej. O godz. 15.00 drugi dzień Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego.

Wigilia Paschalna - Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00 od Liturgii Światła, następnie Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i Eucharystyczna. Prosimy, aby przynieść świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy o godz. 7.30 uroczystą procesją rezurekcyjną a po niej Msza święta. O godz. 15.30 nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego.

4. W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Koszt - 8 złotych. Pamiętajmy po sąsiedzku o osobach samotnych, chorych i starszych, dzieląc się z nimi swoimi darami, aby i oni mogli godnie przeżyć święta.

5. Jest nowy – wielkanocny numer – miesięcznika dla dzieci „STAŚ” oraz „Gość niedzielny”

6. Zapraszamy do podjęcia przygody muzycznej w Orkiestrze Dętej ‘Bęczarka-Krzywaczka’ – jej muzycy towarzyszą nam w wielkie uroczystości, a że czas upływa nieubłaganie potrzeba nowego naboru osób grających – szczegóły na ulotkach (pod chórem) i na plakacie przy bramie kościoła.

7. Rodzicom młodzieży bierzmowanej składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na piątkową uroczystość i złożony dar ołtarza – nowy odkurzacz do sprzątania naszej świątyni.

Niestety aby komentować musisz być zarejestrowany

Copyright © by Virtualna Krzywaczka ™ 2001 - 2022
STRONA KRZYWACZKI JEST STRONĄ PRYWATNĄ, NIEZALEŻNĄ OD ŻADNYCH INSTYTUCJI GMINNYCH CZY SPOŁECZNYCH
CO NIEWYKLUCZA JEJ WSPÓŁPRACY Z W/W INSTYTUCJAMI. 
 

Zanieczyszczenie