foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

NASI PRZYJACIELE

PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

" SWOJSKIE KLIMATY "

FUNDACJA "POMOC POLAKOM DONBASU"

https://krzywaczka.pl

S.G. "Swojskie Klimaty"

Zarejestruj & Zaloguj

Witaj nieznajomy. Zapraszamy do zalogowania się na naszej stronie. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami a Ty uzyskasz dostęp do wszystkich udostępnionych materiałów.

Dziękujemy. Administratorzy

Historia strony

Gościmy

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia ogłoszenia duszpasterskie 2023III NIEDZIELA WIELKANOCNA 

30 kwietnia 2023 
( aktualizacja 1.05.2023 r - dodano informację o Dniu Strażaka ) 

 

Wchodzimy w przepiękny czas maja – miesiąca modlitwy przez przyczynę Maryi śpiewem litanii. W kościele nabożeństwa przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30, w niedziele o 15:30 – zgodnie z tradycją pierwsza majówka już dziś, ale bez procesji. Zachęcam również do śpiewu litanii przy naszych kapliczkach, które tak hojnie naznaczają ziemie Krzywaczki. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim osobom, które przez cały rok opiekują się poszczególnymi kapliczkami…jest to wyraz naszej wiary, aby nie pozostały one jedynie zabytkami przeszłej historii ale pozostawały żywym świadectwem wiary przekazanej nam przez przodków – serdeczne Bóg zapłać za tę opiekę!

 

 

 1. Kalendarz liturgiczny:                                                                                                                                                                                                    

- w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; w Wyższym Seminarium Duchownym rozpoczynają się rekolekcje przed święceniami diakonatu – polecajmy Panu Bogu 19 mężczyzn podejmujących to przygotowanie do święceń.

- we wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

- w środęUroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, msze według porządku niedzielnego

- w czwartekwspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków – w sposób szczególny będziemy mogli wyrazić naszą wdzięczność za służbę strażaków naszej OSP w przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 11:00, w czasie której będziemy się modlić w ich intencji oraz wesprzeć ich składką na potrzeby jednostki; I czwartek miesiąca to również dzień modlitw o powołania – po Mszy wieczornej nabożeństwo w tej intencji

- w piątek - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana; to I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16:00, zaś chorych będę odwiedzał od godz. 9:00.

- w sobotę - święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; wyjątkowo w sobotę a nie w I piątek zapraszamy młodzież klas VII na spotkanie w ramach przygotowania do Bierzmowania, na godz. 17:00 do salki.

- w przyszłą niedzielę – zmianka różańcowa

2.Jutro spotkanie Kręgu Biblijnego o 19:15.

3. Jak już wspomniałem przed tygodniem od pierwszego czwartku maja rozpoczynamy odprawianie comiesięcznych Mszy zbiorowych za zmarłych z ostatnich pogrzebów – z „puli” tych 6 Mszy od najbliższej rodziny, które mają być odprawione w parafii. Co do pozostałych Mszy pogrzebowych – dopisuję wedle chronologicznej kolejności w wolne terminy Mszy.

4. Zapraszamy na spotkanie informacyjne w sprawie pielgrzymki do Rzymu w listopadzie. Spotkanie odbędzie się w piątek 5 maja o godz. 19:00 w Centrum Kultury w Krzywaczce.

5. Odnośnie Dnia Strażaka - OSP Krzywaczka ze 122 letnią tradycją zaprasza na Mszę Świętą w niedzielę 7.05 na godz. 11:00, podczas której będziemy się modlili w intencji druhów (żyjących i zmarłych) przy odnowionym sztandarze, jaki strażacy zakupili w roku 1972 a w tym roku odnowili.
Naszą wdzięczność za ich oddaną służbę wyraźmy w modlitwie za nich oraz wesprzyjmy składką na wspomnianej Mszy Świętej, wobec tak wielu potrzeb, jakim strażacy muszą stawić czoła… Po Mszy przemarsz na strażnicę i dalszy ciąg uroczystości.

6. Kancelaria w tym tygodniu nieczynna w środę i piątek.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – „Gość niedzielny” i dla dzieci czasopismo „Staś”.

8. Bóg zapłać za materialne wsparcie parafii - poprzez tacę, jak i przelewy na konto parafii.

9. Rodzina Mateusza Głowni, na rzecz którego prowadzono zbiórkę, bardzo dziękuje za hojność serc – zebrano kwotę 2610zł. Za tydzień (7 maja) będzie możliwość wyciągnąć pomocną rękę bliżej nas – dla nastoletniego mieszkańca Sułkowic Mateusza Chrobaka, którego dosłownie ostatnią szansą na życie jest operacja w Stanach Zjednoczonych…Można się zapoznać z jego świadectwem w gablotce.

10. Ogłoszenia UMiG – osobny załącznik.

 11. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa!

Niestety aby komentować musisz być zarejestrowany

Copyright © by Virtualna Krzywaczka ™ 2001 - 2022
STRONA KRZYWACZKI JEST STRONĄ PRYWATNĄ, NIEZALEŻNĄ OD ŻADNYCH INSTYTUCJI GMINNYCH CZY SPOŁECZNYCH
CO NIEWYKLUCZA JEJ WSPÓŁPRACY Z W/W INSTYTUCJAMI. 
 

Zanieczyszczenie