foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

NASI PRZYJACIELE

PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

" SWOJSKIE KLIMATY "

FUNDACJA "POMOC POLAKOM DONBASU"

https://krzywaczka.pl

S.G. "Swojskie Klimaty"

Zarejestruj & Zaloguj

Witaj nieznajomy. Zapraszamy do zalogowania się na naszej stronie. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami a Ty uzyskasz dostęp do wszystkich udostępnionych materiałów.

Dziękujemy. Administratorzy

Historia strony

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia ogłoszenia duszpasterskie 2023

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

07 Maja  2023 R.

1.    Zachęcam do trwania w modlitewnej łączności z Maryją poprzez śpiew litanii i pieśni maryjnych, czy to na nabożeństwach w naszym kościele czy przy przydrożnych kapliczkach, które na ten czas starajmy się umaić kwieciem. W kościele w dni powszednie nabożeństwo o 17:30, w niedziele o 15:30.

2.    Kalendarz liturgiczny:                                                                                                                                                                                                                  

- w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji; o godz. 9:00 święcenia diakonatu w katedrze na Wawelu, zaś tradycyjna procesja k uczci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę odbędzie się w przyszłą niedzielę

- w sobotęwspomnienie NMP z Fatimy; o godz. 12:00 dzieci a klas III SP przyjmą po raz pierwszy Jezusa w Komunii Świętej – otoczmy ich oraz ich rodziców szczególną modlitwą w tym tygodniu prób i przygotowań. W tym dniu również pierwsze nabożeństwo fatimskie – Msza święta o godz. 18:00, po niej różaniec i procesja.

- w przyszłą niedzielę – Msze święte będzie sprawował w naszej parafii ks. Marek Suder, ojciec duchowny naszego seminarium – w ramach zastępstwa za mnie

3.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o 19:15.

4.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej – „Gość niedzielny” i dla dzieci czasopismo „Staś” oraz nowy numer „Misyjnych dróg”.

5.    W gablocie list z podziękowaniem od ks. proboszcza Jacka Waligóry z Halicza za dary jakie wysłaliśmy z parafii przez pośrednictwo środowiska Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie - z zapewnieniem o Mszy św. w intencji ofiarodawców 9 kwietnia br.

6.    Bóg zapłać za wsparcie parafii - poprzez modlitwę i ofiarę. Przez dwie niedziele (21 i 28.05.) odbędzie się wiosenna zbiórka ofiar na inwestycje parafialne w ramach składki „na zeszyt”.

     Jak widać trwa proces odnawiania schodów do bocznych wejść kościoła, jesteśmy po rozmowach ze stolarzem odnośnie dalszej części ławek do wymiany (wstępny koszt ok. 30.000zł), w planie jest przeprowadzenie doraźnych napraw – oczyszczenia i odmalowania ogrodzenia czy oczyszczenia strychu kościoła – tu nie tylko przydadzą się ofiary pieniężne ale i osobisty wkład pracy – już dzisiaj chętnie zapiszę w zakrystii osoby, które byłyby gotowe podjąć się pomalowania ogrodzenia i będę się kontakował, bo pogoda jak widać jeszcze zmienna. Podejmujemy starania w sprawie możliwości odświeżenia malowania kościoła czy zajęcia się ogrzewaniem – to wymaga czasu i procedur konserwatorskich, ale że nic nie widać nie znaczy, że te sprawy „stoją w miejscu”.

     Przy wejściach do kościoła pojawiły się skarbonki opisane jako „ofiara na kwiaty i środki czystości do kościoła” – niech to będzie zaproszenie do odnowienia naszej troski po pandemii o wystrój świątyni, kiedyś były to ofiary składane zwyczajowo bezpośrednio w zakrystii, dzisiaj ten zwyczaj już podupadł (zdarzają się jeszcze osoby, które go pielęgnują). Bóg zapłać tym, którym ta sprawa leży na sercu a może i ta forma skarbonki bardziej nas ośmieli do datków na ten cel.

7.    Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa!

8.    Burmistrz Gminy Sułkowice informuje, iż od dnia 8 maja 2023r. od godz. 8:30 rozpoczyna się nabór wniosków w ramach programu Mała retencja w Gminie Sułkowice. Dotacja dotyczy zakupu zbiorników retencyjnych na deszczówkę. Więcej informacji na ten temat bezpośrednio Urzędzie, pod numerem telefonicznym - 12 273 2075 oraz na stronie internetowej Urzędu.

9.    Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy w tym tygodniu ś.p. Krzysztofa Kubowicza.

10. Dzisiaj mamy możliwość wyciągnąć pomocną rękę bliżej nas – dla nastoletniego mieszkańca Sułkowic Mateusza Chrobaka, którego dosłownie ostatnią szansą na życie jest operacja w Stanach Zjednoczonych…

Niestety aby komentować musisz być zarejestrowany

Copyright © by Virtualna Krzywaczka ™ 2001 - 2023
STRONA KRZYWACZKI JEST STRONĄ PRYWATNĄ, NIEZALEŻNĄ OD ŻADNYCH INSTYTUCJI GMINNYCH CZY SPOŁECZNYCH
CO NIEWYKLUCZA JEJ WSPÓŁPRACY Z W/W INSTYTUCJAMI. 
 

Zanieczyszczenie