foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

NASI PRZYJACIELE

PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

" SWOJSKIE KLIMATY "

FUNDACJA "POMOC POLAKOM DONBASU"

https://krzywaczka.pl

S.G. "Swojskie Klimaty"

Zarejestruj & Zaloguj

Witaj nieznajomy. Zapraszamy do zalogowania się na naszej stronie. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami a Ty uzyskasz dostęp do wszystkich udostępnionych materiałów.

Dziękujemy. Administratorzy

Historia strony

Gościmy

Odwiedza nas 244 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia ogłoszenia duszpasterskie 2023

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28 MAJA 2023 r.

1.    Dzisiaj przeżywamy radość obecności Ducha Świętego – odnówmy w sobie nabożeństwo do trzeciej Osoby Trójcy Przenajświętszej, powróćmy do modlitwy o Jego dary… W dniu dzisiejszym ks. Michał Krasowski odprawi Mszę prymicyjną w rodzinnej parafii św. Kingi w Krakowie. U nas uczcimy Jego prymicje w Boże Ciało podczas Mszy o godz. 14:00.

2.    Kalendarz liturgiczny:                                                                                                                                                                                                                  

- w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła; spotkanie Mężczyzn św. Józefa - po Mszy o 18:00 adoracja (otwarta dla wszystkich) a po niej spotkanie dla mężczyzn na plebanii

- we wtorek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika

- w środę Święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych

- w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, I czwartek miesiąca; Msza wieczorna zbiorowa za zmarłych z ostatnich pogrzebów, a po niej nabożeństwo o powołania

- w piątekI piątek miesiąca, okazja do spowiedzi rano 6:30 - 7:00 i od 16:00 do 18:00, chorych będziemy odwiedzać od godz. 9:00

- w sobotę – wspomnienie św. Męczenników z Ugandy - Karola Lwangi i towarzyszy, po wieczornej Mszy św. Różaniec w intencji Ojczyzny. Zaś w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych początek o godz. 12:00 Mszą świętą.

- w przyszłą niedzielęUroczystość Trójcy Przenajświętszej

3.    W przyszłą niedzielę (4.06) suma odpustowa sprawowana będzie o godz. 11:30 – homilię odpustową wygłosi ks. prof. Andrzej Zwoliński, wykładowca UPJP 2 w Krakowie i popularyzator wiadomości z obszaru styku wiary i trudnych spraw życia.

     W związku z sumą odpustową zapraszam do niesienia baldachimu, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Podtrzymamy też tradycję Stowarzyszenia „Swojskie klimaty” i będziemy się mogli poczęstować, jak co roku, chlebem i ciastem pieczonym na tę okazję przez nasze Gospodynie.

4.    Niedziela Trójcy Przenajświętszej kończy okres spowiedzi wielkanocnej – a jak pamiętamy raz w roku, w okresie wielkanocnym należy Komunię przyjąć a w związku z tym wcześniej się wyspowiadać – jeszcze przez tydzień można zadośćuczynić temu obowiązkowi. Od jutra w Liturgii Kościoła okres zwykły.

5.    Od czwartku - w ramach czerwcowej czci oddawanej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa - po wieczornej Mszy św. będziemy się modlili Litanią do Jego Najświętszego Serca.

6.    Dziś druga niedziela wiosennej zbiórki ofiar na inwestycje parafialne w ramach tzw. składki „na zeszyt”. Stanowisko ustawione jest w bocznym wejściu zwanym „chłopieniec”. Bóg zapłać za ofiary – również te składane na tę okoliczność drogą internetową!

7.    Urząd Miejski w Sułkowicach wraz z OSP w Harbutowicach organizują „Akcję krwiodawstwa”, która odbędzie się w niedzielę 4.06 w remizie OSP w Harbutowicach, w godzinach od 8:00 do 12:00.  

8.    Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa!

9.    Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Małgorzatę Dziuba - pomódlmy się w jej intencji - Wieczne odpoczywanie…

Niestety aby komentować musisz być zarejestrowany

Copyright © by Virtualna Krzywaczka ™ 2001 - 2023
STRONA KRZYWACZKI JEST STRONĄ PRYWATNĄ, NIEZALEŻNĄ OD ŻADNYCH INSTYTUCJI GMINNYCH CZY SPOŁECZNYCH
CO NIEWYKLUCZA JEJ WSPÓŁPRACY Z W/W INSTYTUCJAMI. 
 

Zanieczyszczenie